KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077006
nr 1407 7006
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:16:33
5/7 17:59:45
100 kr
5/7 18:54:53